Terapia cesta

Je terapia, ktorá vedie do hĺbky tela a mysle. Túto terapiu vymyslela Brandon Bays, ktorá o tejto terapii napísala knihy Cesta a Cesta pre deti. Na vlastnej koži vyskúšala aké je to bojovať so zákernou chorobou. V roku 1992 bol u nej zistený nádor, ktorý si sama vyliečila za necelých 7 týždňov, bez absolvovania operácií a bez použitia akýchkoľvek liekov. Na základe svojich skúseností vyučuje unikátnu metódu Cesta, ktorá umožňuje ľuďom vyskúšať účinnú  liečbu emocionálnych a fyzických problémov na bunečnej bázy.

Terapia „CESTA“ je hĺbková terapia emočnou štruktúrou. Kdesi v hĺbke máme uložené spomienky na bunečnej úrovni, ktorú sa dajú práve touto terapiou uvoľniť a tým eliminovať problém, ktoré vznikol na fyzickom tele alebo v emóciách. Príde k úplnému prečisteniu danej situácie alebo uvoľneniu bloku. Naše múdre telo vždy však uprednostní problém, ktorý je v tom momente najvypuklejší a treba ho urýchlene riešiť.

Touto terapiou „CESTY“ (do svetla…) riešime nielen zdravotné problémy rôzneho druhu, ale zaoberáme sa samotnými negatívnymi emocionálnymi prejavmi napr.: úzkosť, strach, agresia, hnev, žiarlivosť, samota (nechcený kontakt s ľuďmi…), ľútostivosť, nespokojnosť so sebou, s inými…, nízka sebadôvera, strach vystúpiť na verejnosti… Tieto emócie sa z nás vyplavujú z dôvodu toho, že každý si z nás nesie v sebe nespracované traumy, spomienky, krivdy od ranného detstva a tie sa nám usádzajú v tele na bunkovej úrovni. Je to hlboko v našom podvedomí.
Táto terapia je  vysoko cenená hlavne v práci s deťmi. Niekedy už 2- 3 sedenia vedia deti odblokovať a z hyperaktívnych, neposlušných alebo uzavretých a nepriateľsky naladených detí sa opäť stávajú deti so svojou skutočnou podstatou a to je láska a priateľstvo, spokojnosť so samými sebou a so svojim okolím.
Terapia pomáha aj v prípadoch porozvodovej traumy, kedy sa svet detí občas úplne zrúti a cítia sa zradené a nedôverčivé. CESTA im pomáha nájsť silu odpustiť a znovu dôverovať a milovať.
Terapie „CESTY“ sú niekedy vo forme „Emocionálnej cesty“ alebo „Fyzickej cesty“ podľa zváženia problémov, s ktorými prichádzate terapeut navrhne tú „CESTU“, ktorá je pre Vás vhodnejšia.
Táto krásna metóda Vás znovu privedie na „CESTU DO SVETLA“.

S láskou

Miladka