Iné…

Energie okolo nás

(spracovaná prednáška na Ezoterickom festivale v Leviciach dňa 24.11.2012)

Čo sú to vlastne energie okolo nás? Vieme to nahmatať, vidieť, cítiť? Je to ako energia elektrického prúdu, tiež ju nevidíme, ale vieme, že je a funguje na celom svete.
Pokiaľ rozvinieme svoju vnímavosť a citlivosť uvidíme celý svet úplne inak ako doteraz. Začneme venovať viacej pozornosti tým aspektom, ktoré sme doteraz preciťovali ako okrajové…Začneme viacej počúvať svoju intuíciu. „Vieme“ o veciach, ale nie vždy vieme odkiaľ prišli…
Prídeme do miestnosti plnej ľudí a hneď na začiatku cítime, akú energiu vyžaruje, každý človek. Niekde nás to priam ťahá, lebo cítime okolo toho človeka svetlo a od niekoho doslova tlačí preč… Všetky tieto zážitky pochádzajú z našich energetických polí. Čiže preciťujeme auru ľudí okolo nás… vyžarujú energiu…
Ak sa však bavíme o energii neopomenuteľné je spomenúť celý systém čakier, ktoré sú pre náš život neoddeliteľné v spojení s aurou. Tak, ako aura má 7 vrstiev, aj každá čakra má sedem vrstiev. Aby mohla energia prúdiť cez čakru  z jednej vrstvy do druhej, musí prejsť cez uzávery v jej koreňoch. Sú ako víry vo vode alebo vzduchu ako cyklóny, hurikány. Otvorený koniec normálnej čakry v prvej vrstve aury má okolo 13 cm a v priemere je vzdialený od tela asi 2,5 cm. Každý z týchto vírov teda metabolizuje energiu z univerzálneho energetického pola. Ak je čakra otvorená, a aj akupunktúrne body sú otvorené je telo v harmónii a môže energia nimi prúdiť dovnútra aj von.

 

Musíme si uvedomiť, že zostať otvorený znamená 2 veci:

 1. Premenu veľkého množstva energie z univerzálneho energetického pola prostredníctvom čakier.
 2. Za druhé vpustenie vedomia, ktoré je spojené s energiou, ktorá prúdi dovnútra k nám.

Mať otvorené čakry a zvýšiť si prítok energie je ale veľmi dôležité, pretože čím viacej energie k nám prichádza, tým sme zdravší..
Nakoľko prechádzame obdobím transformácie je potrebné, aby sme aj my naše čakry mali pripravené k vzostupu a osvieteniu. Blížime sa k decembru 2012 a aj toto by mala byť naša malá príprava k transformácii, aby sme mohli korešpondovať s vysokými energiami, ktoré sa sem v tomto období dostávajú.
V zlatom veku Atlantídy sme mali 12 čakier, ktoré niesli omnoho viacej svetla a múdrosti, než máme v súčasnosti. Až sa otvoria, začne sa nám aktivovať aj dvanásť vláken DNA. Je to dôležité pre naše prebudenie a pochopenie.
Dnes Vám najprv porozprávam o každej z týchto čakier a potom si urobíme praktické cvičenie pre otvorenie a prečistenie každej čakry.

Zemská hviezda
Na zemskú hviezdu dohliada archanjel Sandalfon. Je približne 30 cm pod nohami a je čierno-biela – ako znak jin-jang.
Tu je uchovaný akýkoľvek potenciál pre tento život, podobne ako sú uchovávané semienka v zemi. Zakaždým, keď chodíte v prírode po zemi bosí, rozvíjate práve túto čakru.
Pre túto čakru existujú dvaja vesmírni anjeli, ktorí energiu tohto centra prenášajú do centra Zeme, kde ju ukotvujú. Je to Roguiel, ktorý čierny a jeho ženský aspekt Božský doplnok je Gersisa, ktorá je sivá a obýva Dutú Zem. Ukotvujú energiu zemskej hviezdy dovnútra Zeme.

Koreňová čakra
Na úrovni piatej dimenzii je táto čakra platinová a spája vás múdrosťou delfínov. Keď sa zdvihne kundalíni a vstúpi do tejto čakry váš život sa zakorení v radosti a potešení. Budete cítiť úplne bezpečie budete veriť vesmíru – existencii, že sa o vás postará. Na túto čakru dohliada anrchanjel Gabriel. A keď máte v tomto centre, v sakrálnej čakre i v čakre solaru pexu prečistené akékoľvek nižšie obavy, nájdete nový jas a zmysel svojho života.

Sakrálna čakra
Nachádza sa niekoľko centimetrov nad koreňovou čakrou a taktiež na ňu dohliada archanjel Gabriel. Má žiarivú svetlo ružovú farbu. Je zodpovedná za transcendenciu sexuality a vyjadruje nežnejšiu skutočnú lásku.
Keď sa táto čakra otvorí v piatej dimenzii, vaše vzťahy sa zmenia a vy prestanete vysielať žiadostivosť alebo svoje potreby, ale začnete vyžarovať vyššiu, dôvernú milujúcu energiu.

Pupočná čakra
Na úrovni piatej dimenzie vyžaruje oranžovú farbu a stará sa o ňu archanjel Gabriel. Vyjadruje privítanie pre všetkých, spoločenskosť a prijatie.

Čakra solar plexu
Vyžaruje sýto zlatú farbu a vysiela mier, múdrosť a schopnosť ukľudniť druhých ľudí a aj situácie. Vo svojom svetle ju má archanjel Uriel.

Srdečná čakra
V piatej dimenzii je srdečná čakra čisto biela a je v starostlivosti archanjela Samuela (Chamuela). Keď prostredníctvom nej vysielate iba čistú lásku, vidíte všetko a všetkých očami lásky. Spájajte sa s vesmírnym srdcom.

Krčná čakra
Keď táto čakra žiari kráľovskou modrou, automaticky sa vám dostáva ochrany, sily a odvahy anrchanjela Michaela. Pracujte s nim a ste nositeľmi jeho modrého plášťa, meča Pravdy a štítu Ochrany, ktorú používať k pomoci druhým.

Čakra tretieho oka
Vševedúce oko je v piatej dimenzii celkom priehľadné, podobné ako krištáľová guľa, takže ste na ceste k osvieteniu plne pripravení. Archanjel Rafael Vám ponúka dary liečenia a hojnosti. Stojí ako ochranca nad touto čakrou.

Korunná čakra
Na hlave máte krištáľovú korunu tisíclistového lotosu, ktorú plne otvárate a dovolíte tak svojej duši, aby zniesla svetlo k výžive nižších čakier. Na toto centrum dohliada archanjel Jofiel.

Príčinná čakra
Táto priezračne biela čakra je umiestnená niekoľko centrimetrou nad korunnou čakrou. Vyskytuje sa v nej vaše centrum ticha. Stará sa o ňu archanjel Christiel,  a keď sa otvorí, prijíma bytosti vyšších duchovných bytostí, ktorí sa stanú vašimi sprievodcami  a do vášho vedomia sadia semienka múdrosti.

Čakra hviezdy duše
Táto čakra pracuje dvomi spôsobmi:
Archanjel Zadkiel transmutuje karmu vašich predkov, ktorá sa zadržuje v nižších oblastiach. Keď sa otvorí archanjel Muriel vám prinesie múdrosť vašej duše, k nej máte prístup v bežnom dennom život. Táto čakra má farbu magenta – fialovo-purpurová – farbu Božského ženstva.

Hviezdna brána
Archanjel Metatron – udržiava princíp podpory, lebo je jediným anjelom, ktorý má dovolené pozerať sa priamo do Božieho svetla, dohliada na vašu cestu vzostupu. Pracuje s vašou čakrou hviezdnej brány, ktorá má nádherne zlatú farbu. Keď sa otvorí, začnete mať prístup priamo ku Zdroju.
Rovnako ako máte dvoch vesmírnych anjelov, ktorí pomáhajú ukotvovať energiu zemskej energie do Zeme, aj tu sú dvaja anjeli:
Serafína – pracuje na serafínskej  anjelskej frekvencii. Pomáha Metatronovi doladiť energie hviezdnej brány. Začína budovať rebrík vedúci od Zdroja dole do hviezdnej brány. Keď je vybudovaný, tak vám pomáha po ňom stúpať. Má taktiež čakru v inej dimenzii, ktorá patrí k intergalaktickej výcvikovej škole, a vy sa tu môžete učiť, ak budete chcieť stať sa vesmírnym vyslancom pre planútu Zem.
S Metatronom a Serafinou pracuje Butyalil, ktorý pomáha spojiť vesmírne prúdy udržiavajúce Zem na svojom mieste.

Teraz si dáme dve cvičenia:
Prebudenie vašej zemskej hviezdy

 1. Postavíme sa s mierne rozkročenými nohami pevne na zem.
 2. Sústredíme sa na nohy a predstavujte si, ako nimi prechádza energia v podobe dolu smerujúceho trojuholníka, dokiaľ sa jeho ramená nestretnú približne 30 centimetrov pod zemou.
 3. Potom sa koncentrujte na špičky nôh,  ďalej na pravú stranu chodidla, potom na pätu, potom na ľavú stranu chodidla a pätu. Pokračujte do tej doby, dokiaľ nebudete cítiť, že sa vaša zemská hviezda ukotvila.
 4. Potom zamerajte pozornosť na svoju zemskú hviezdu. Predstavujte si ju ako komoru pod svojimi nohami, jasnú a žiarivú.
 5. Uvedomujte si ako v tejto miestnosti klíčia semienka vášho potenciálu….
 6. Už sa nachádza energia vašej kundalíny
 7. Pod ňou vedie spojenie priamo do stredu Zeme.

Aktivácia 12 čakier vo farbách piatej dimenzie a s anjelmi:

 1. Pokiaľ je možné vždy si zasvieťte sviečku, ale keď ju nemáte, nič sa nedeje…
 2. V kľude sa posadíme, tak kde nebudeme ničím a nikým rušení. Zavrite oči… Uvoľnite sa… 3 x sa všetci predýchame , hlboký nádych a výdych, znovu …..
 3. Sústreďte sa na čakru zemskej hviezdy pod svojími nohami a požiadajte archanjela Sandalfona, aby sa s vami spojil. A preciťujte toto spojenie, dokiaľ nebudete mať pocit, že je s vami. Potom svoju čierno-bielu čakru zemskej hviezdy trikrát predýchajte….
 4. Sústreďte sa na svoju základnú čakru pri kostrči a požiadajte archanjela Gabriela, aby sa s vami spojil. Preciťujte toto spojenie. Potom svoju platinovú základnú čakru 3 x predýchajte…
 5. Posuňte sa vedomím do sakrálnej čakry a požiadajte archanjela Gabriela, by do nej vstúpil. Potom svoju svetlo ružovú sakrálnu čakru trikrát predýchajte.
 6. Posuňte sa do pupočnej čakry a pozvite archanjela Gabriela, aby sa do nej presunul. Potom svoju žiarovo oranžovú pupočnú čakru trikrát predýchajte.
 7. Sústreďte sa na čakru solar plexu a zavolajte archanjela Uriela, aby do nej vložil energiu múdrosti. Potom svoju zlatú čakru solar plexu 3 x predýchajte.
 8. Pozdvihnite sa k srdečnej čakre a pozvite archanjela Samuela, aby vás prebudil kčistej láske. Potom svoju rýdzo bielu srdečnú čakru 3 x predýchajte.
 9. Potom sa sústreďte na krčnú čakru, zavolajte archanjela Michaela, aby sa vás tam dotkol. Potom svoju kráľovsky modrú krčnú čakru 3 x predýchajte.
 10. Sústreďte sa na svoje tretie oko a nechajte archanjela Rafael, aby vám pomohol. Potom svoje krištáľovo jasné tretie oko 3x predýchajte.
 11. Nechajte svoje vedomie postúpiť do svojej korunnej čakry. Vnímajte archaneja Jofiela, anjela múdrosti, ako ju otvára. Potom svoju krištáľovo jasnú korunnú čakru 3X predýchajte.
 12. Teraz budeme aktivovať svoje transcendentné čakry na hlavou. Uvedomte si svoju čisto bielu príčinnú (kauzálnu) čakru a nechajte archanjela Christiela, aby vám s tým pomohol. Potom ju 3x predýchajte.
 13. O niečo vyššie máme čakru hviezdy svojej duše, ktorá je purpurovo ružová . Všímajte si ako s vami pracuje archanjel Mariel a Zadkiel a 3 x predýchajte túto čakru.
 14. Teraz je čas posunúť sa do čakry hviezdnej brány. Zavolajte si na pomoc archanjela Metatrona a vnímajte, ako vám vašu najvyššiu čakru rozširuje. Potom 3 x túto guľu zlaté svetla predýchajte.
 15. Poďakujte archanjelom za pomoc pri aktivácii svojich čakier.

Po otvorení všetkých čakier, urobíme si ešte jednu vizualizáciu, preto nechajte oči ešte zatvorené. Nakoľko je potrebné si robiť neustále ochrany a udržovať si svoje energetické pole čisté a chránené od vonkajších vplyvov. Naučím Vás jednu z metód ochrany.

Každý si pre seba vytvorí okolo seba obrovskú kryštálovú pyramídu ….
A teraz si budeme vizualizovať a afirmovať:
Ja som, ja som, ja som obrovská božská ochranná kryštáľová pyramída, plná svetla a lásky, svetla a lásky, svetla a lásky…
Preciťujte nádhernú energiu svetla a lásky a ochrany.
Ku koncu si poproste o napojenie tejto kryštáľovej pyramídy na pravé božské vedenie….

Pomaly sa môžete vrátiť do tu a teraz….
Túto ochranu môžete vytvárať pre kohokoľvek najlepšie ráno, keď sa prebúdzate….

Chcem Vám ešte spomenúť, že do našej dôležitej energetickej línie patria aj akupunktúrne dráhy, ktoré vedú našim telom a nich sa nachádzajú akupunktúrne body, ktoré sú tiež malými energetickými centrami, v prípade, že dráhou neprebieha energia, je zastagnovaná, práve cez akupunktúrny bod robíme v tele harmonizovanie, vo forme doplnenia a vypustenia energie v danom bode, alebo iba zharmonizovanie. Máme 12 základný akupunktúrnych dráh + 2 dráhy prednú strednú a zadnú strednú.
Spomínam to v spojení s čakrami, pretože čakrový systém je prepojený s akupunktúrnymi dráhami a stále je to len o zharmonizovaní nášho tela s celým vesmírom. To znamená, že prechádzame do jednoty. Celovesmírnej jednoty, do existenčnej jednoty. Ak sa nám podarí  zharmonizovať sa s celým vesmírom, v tom prípade zistíme, že sme súčasť všetkého a všetkých a prebehne u nás transformácia. Všetci mierime do tejto jednoty…
Roky pre nás všetkých tu pracuje energetický liečebný systém Shamballa, ktorý nás na túto tranformáciu pripravuje a transformačný systém – Svetový svetelný systém, ktorý je obdobou Merkaby, len s vylepšenou technológiou. Má v sebe matricu lásky. Čo je dôležité pre nás všetkých.
Čo je Shamballa, to som vám vysvetľovala pred rokom na prednáške, ale dôležité je to, že tu funguje pre nás všetkých ako jeden obrovský energetický systém poslaný na našu Zem, ako obrovská pomoc, ako láska, ktorá padá na nás z neba, aby sme prestali mať strach a začali žiť v láske a svetle, v odpustení, prijatí a pochopení…., pretože ak sme doteraz ešte stále nevedeli odpustiť, tak nebudeme vedieť pre našu dušu urobiť nič, pretože to je základ pochopenia transformácie… Vedieť z hĺbky duše odpustiť, prijať všetko naokolo také aké je a pochopiť … To sú tri aspekty: Odpustiť, prijať, pochopiť….
Ja vám želám, aby ste v tento predvianočný čas dokázali práve tieto tri veci urobiť pre seba, pre iných a aby ste úspešne v decembri prešli transformáciou… Vieme, že už dnes sme iní, ako včera a každým dňom vieme urobiť nesmiernu prácu na našej duši… Je čas lásky a svetla, želám Vám, aby ste túto lásku a svetlo naozaj našli vo vašej dušičke a aby ste s týmto svetlom a láskou vedeli posvietiť aj iným na ich ceste do Jednoty.